Sneijder: Van Gaal është trajner i madh, por njeri shumë i keq

Nga Redaksia 28.12.2016 07:42

Shumë lojtarë janë ankuar për metodat e trajnerit holandez Louis Van Gaal.

I fundit që kishte problem me të është Wesley Sneijder, i cili ka folur për këtë fakt në media.

Ata ishin së bashku te Ajaxi dhe Kombëtarja holandeze.

“Unë gjithmonë kam thënë se Van Gaal është trajneri më i mirë, teknikisht dhe taktikisht . Nuk ka trajner më të mirë se Van Gaal”.

“Por unë mendoj se ka vend për përmirësim, kur ju shikoni në mënyrën se si ai merret me lojtarët e tij dhe stafin. Unë kisha një kohë të përsosur me të në fushë, si trajner, pasi seanca e tij të trajnimit ishin zbavitëse”.

“Por, si qenie njerëzore, në nivelin personal unë kam pasur shumë probleme me të”, ka thënë mesfushori i Galatasarayt.

Lojtar tjetër që e kishte pësuar keq nën urdhrat e Van Gaal ishte edhe Angel Di Maria te Manchester United. /Telegrafi/

 

Nga Redaksia 28.12.2016 07:42
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.