Kthehu ...

Sport

Referimi eliminon Bosnjen nga Botërori!

👤Redaksia 🕔02:00 22.06.2014

Bosnja e Hercegovina nuk ka arritur të nxjerrë pikë nga përballja e sontme me Nigerinë, duke humbur me rezultat minimal 0-1.

Lexo Artikullin e plotë

30 minuta para ndeshjes dëgjoj Kur’anin e shenjtë

👤Redaksia 🕔23:22 21.06.2014

Sulmuesi i Francës, Karim Benzema, ka zbuluar një ritual që bën para çdo ndeshje futbollistike që luan.

Lexo Artikullin e plotë

Spektakli i Ganës, ndal me barazim Gjermaninë

👤Redaksia 🕔23:19 21.06.2014

Se ky është një ndër kampionatet më spektakolar në botë e konfirmoi edhe ndeshja në mes Gjermanisë e Ganës. Skuadra afrikane në një deshje perfekete nga të dyja skuadrat arriti të marrë një pikë ndaj “Pancerav”, të fuqishëm. Në Fortaleza ndeshja u mbyll me rezultat të barabartë 2-2.

Lexo Artikullin e plotë

Messi shpëton Argjentinës!

👤Redaksia 🕔23:15 21.06.2014

Argjentina ka mposhtur Iranin në çastet e fundit të lojës së rregullt përmes Lionel Messi.

Lexo Artikullin e plotë

Blerim Xhemaili: I kam bërë krenar prindërit e mi

👤Redaksia 🕔20:27 21.06.2014

Xhemaili tha se ndjehet shumë i lumtur që ka shënuar gol në Botërorin 2014. Ai thotë se kjo ka qenë një ëndërr e tij e kahmotshme.

Lexo Artikullin e plotë

Januzaj mund t’i bashkohet Shqipërisë!

👤Redaksia 🕔11:41 21.06.2014

Nëse nuk aktivizohet në Kampionatin Botëror, atëherë Adnan Januzaj mund ta braktisë Belgjikën dhe t’i bashkohet Shqipërisë.

Lexo Artikullin e plotë

Ekuadori fitoi ndaj Hondurasit!

👤Redaksia 🕔09:52 21.06.2014

Ekuadori ka arritur të shënoi fitore ndaj Hondurasit me rezultat 2-1, duke mbajtur akoma gjallë shpresat për një kualifikim në fazën tjeter të Botërorit edhe pse e pret ndeshje e vështirë në xhiron e fundit të Grupit E, pasi që do të përballet me liderin Francën.

Lexo Artikullin e plotë

Shqiptarët shënojnë në humbjen e Zvicrës

👤Redaksia 🕔22:58 20.06.2014

Zvicra me pesë shqiptarët e saj është rrahur keq nga Franca në xhiron e dytë të grupit E.

Lexo Artikullin e plotë

Kosta Rika pas Uruguajit mposhti edhe Italinë! (video)

👤Redaksia 🕔20:43 20.06.2014

Kosta Rika ka hedhur poshtë të gjithë ata zëra që ishin të bindur se fitorja e tyre në duel me Uruguajin ishte rastësi, duke mposhtur edhe Italinë në kuadër të xhiros së dytë në Grupin D.

Lexo Artikullin e plotë

“Grupi i vdekjes”, merr me vete Anglinë

👤Redaksia 🕔23:05 19.06.2014

Ndeshja në mes shpikësve të futbollit Anglisë dhe kampionit të parë botëror Uruguajit, aryetoj nofkën e Grupit D, si “Grupi i vdekjes”.

Lexo Artikullin e plotë

Kolumbia e fortë edhe për Bregun e Fildishtë

👤Redaksia 🕔21:13 19.06.2014

Kolumbia ka vazhduar me formë të mirë kampanjën e tyre në Kupën e Botës. Kombëtarja e e Falcaos ka realizuar fitorën e dytë rradhazi në Brazil, duke mposhtur me rezultat 2-1 Bregun e Fildishtë të Didier Drogbas.

Lexo Artikullin e plotë

Vaji spanjoll pas eliminimit (foto)

👤Redaksia 🕔10:03 19.06.2014

Kampioni në fuqi u eliminua nga gara përderisa patëm edhe një paraqitje katastrofale të Iker Casillar. Kështu se paku thonë mediat spanjolle të cilat thonë se ai ishte fajtor për golat e Eduardo Vargas dhe Charles Aranguiz

Lexo Artikullin e plotë

“Show” i Kroacisë kundër Kamerunit

👤Redaksia 🕔01:55 19.06.2014

Kroacia ka arritur të shënojë fitore të rëndësishme në kuadër të xhiros së dytë të grupit A, duke mposhur me rezultat të thellë 4-0 Kamerunin. Lojtari i ndeshjes në këtë takim ishte anëtari i Bayern Munchen, Mario Mandzukic, i cili shënoi dy herë në këtë përballje me aferikanët.

Lexo Artikullin e plotë

"Hasta la vista" Spanjë!

👤Redaksia 🕔23:18 18.06.2014

Goditet fuqishëm kampioni botëror. Spanja gati valigjet të rikthehet në shtëpi.

Lexo Artikullin e plotë

Holanda e fitoi “trillerin” ndaj Australisë!

👤Redaksia 🕔23:15 18.06.2014

Njëra nga ndeshjet më spektakolare në Botërorin e Brazilit ishte ajo e zhvilluar sot në mes të Holandës dhe Australisë në kuadër të xhiros së dytë në grupin B, e cila përfundoi me rezultat 3-2 në favor të “tulipanëve”

Lexo Artikullin e plotë

Rusia dhe Korea e Jugut ndajnë pikët! (video)

👤Redaksia 🕔07:37 18.06.2014

Ndeshja e dytë e grupit H në Botërorin e Brazilit, ajo ndërmjet Rusisë dhe Koresë së Jugut u mbyll me rezultat të barabartë 1-1.

Lexo Artikullin e plotë