Kthehu ...

Sport

Botërori rikthehet me super sfidën Brazil-Gjermani

👤Redaksia 🕔12:35 08.07.2014

Kupa e Botës ‘Brazili 2014’ rikthehet sonte me super përballjen Brazil-Gjermani. Kampionati Botëror ‘Brazili 2014’, tashmë është futur në fazën më të nxehtë.

Lexo Artikullin e plotë

Pushohet nga puna infermierja, filmoi mbërritjen e Neymar-it në spital (video)

👤Redaksia 🕔21:50 07.07.2014

Ka përfunduar keq për infermieren që ka filmuar mbërritjen e Neymar-it, në spitalin e Sao Carlos, pas dëmtimit që pësoi në ndeshjen Brazil-Kolumbi. Infermierja më pas ka shkrepur edhe një “selfie”, duke u shprehur shumë entuziaste për këtë moment që kishte fiksuar. 

Lexo Artikullin e plotë

Tim Howard mendjemadh e shumë i pasjellshëm (video)

👤Redaksia 🕔16:25 06.07.2014

Shumë nervoz apo person i ftohtë, por kjo po e ulë shumë reputacionin e tij.

Lexo Artikullin e plotë

Krul: Ja si priten penalltitë

👤Redaksia 🕔12:02 06.07.2014

Tim Krul, heroi i Holandës i cili priti 2 penallti në çerekfinalen ndaj Kosta Rikës (0-0 u mbyll takimi dhe 4-3 fituan “Tulipanët” në serinë e 11-metërshave) zbuloi sekretin e tij duke thënë se portieri duhet të presë të hidhet sa më vonë të jetë e mundur e më pas të zgjedhë një krah.

Lexo Artikullin e plotë

Holanda në gjysmëfinale takon Argjentinën

👤Redaksia 🕔00:54 06.07.2014

Pas 120 minutave tunduese e me shumë raste të humbura, Holanda ka arritur të sigurojë gjysmëfinalen vetëm pas penaltive.

Lexo Artikullin e plotë

Argjentina në gjysmëfinale

👤Redaksia 🕔00:00 06.07.2014

Argjentina është gjysëmfinalisti i tretë në Kampionatin Botëror. Përfaqësuesja latine e ka eliminuar Belgjikën e Adnan Januzajt. Supertalenti kosovar përsëri ishte në bankën rezervë duke u injoruar nga selektori belg.

Lexo Artikullin e plotë

Zyrtare: Neymar e përfundoi botërorin shkaku i lëndimit

👤Redaksia 🕔12:51 05.07.2014

Vjen edhe lajmi zyrtarë por shumë i keq për përfaqësuesen e Brazilit. Ylli më i madh i kësaj përfaqësuese Neymar, nuk do të mund të luaj pjesën tjetër për Kampionatit Botëror shkaku i lëndimit mjaftë të rëndë të kurrizit, bëjnë të ditur mediat braziliane dhe stafi mjekësor.

Lexo Artikullin e plotë

Brazili në gjysmëfinale kundër Gjermanisë

👤Redaksia 🕔23:59 04.07.2014

Brazili është gjysmëfinalisti i dytë i Kampionatit Botëror, pasi në çerekfinale mposhti Kolumbinë me rezultat 2-1.

Lexo Artikullin e plotë

Gjermania, gjysmëfinalistja e parë

👤Redaksia 🕔23:41 04.07.2014

Gjermania është kualifikuar e para në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror duke eliminuar Francën me rezultat minimal.

Lexo Artikullin e plotë

Belgjika në çerekfinale, SHBA 'lufton' deri në fund

👤Redaksia 🕔00:41 02.07.2014

Botërori 2014 do të mbahet në mend një kohë të gjatë për rivalitet të madh mes skuadrave pjesëmarrëse, duke mos pasur dallime në kualitet, por rivaliteti tejkalon edhe pritjet e të gjithë njohësëve të futbollit botëror.

Lexo Artikullin e plotë

Zvicra djersit mirë Argjentinën, eliminohet me kokën lartë

👤Redaksia 🕔21:09 01.07.2014

Zvicra e shqiptarëve në mënyrë e ka zhvilluar paraqitjen e saj të fundit në Botëror. Zvicranët ishin të pafat pasi u mposhtën me rezultat minimal në qastet e fundit të pjesës së dytë të vazhdimeve.

Lexo Artikullin e plotë

Zyrtare: Zvicra starton me katër shqiptarë kundër Argjentinës

👤Redaksia 🕔17:23 01.07.2014

Ashtu sikurse është pritur Ottmar Hitzfeld ka startuar me 4 shqiptarë kundër Argjentinës së Messi.

Lexo Artikullin e plotë

Zyrtare: Tiago te Chelsea

👤Redaksia 🕔15:20 01.07.2014

Një 33-vjeçar largohet nga Chelsea një tjetër vjen. Pas largimit të Ashley Cole, në skuadrën londineze edhe zyrtarisht është transferuar nga Atl. Madrid mesfushori portugez, Tiago Mendes.

Lexo Artikullin e plotë

Messi apo Messi i Alpeve, cili do të jetë më i madh sot?

👤Redaksia 🕔15:17 01.07.2014

Argjentina dhe Zvicra do të kërkojnë kualifikimin në çerekfinale të Kampionatit botëror. Kurse, të dy vendet sytë i kanë kah yjet e tyre, Lionel Messi dhe Xherdan Shaqiri (Messi i Alpeve). Cili do të jetë më i madh sot

Lexo Artikullin e plotë

Liverpool prezanton Lallanan

👤Redaksia 🕔15:11 01.07.2014

Liverpool ka prezantuar përforcimin e ardhur nga Southampton, Adam Lallanan. Ky i fundit është shumë i lumtur që do të luajë në Anfield, derisa shpreson të fitoj trofe me klubin e ri.

Lexo Artikullin e plotë

Barcelona prezanton Rakitiçin (video)

👤Redaksia 🕔15:08 01.07.2014

Ivan Rakitic është prezantuar si lojtar i ri i FC Barcelonës. Kroati do ta bartë fanellën me numër 4, të cilin në të kaluarën e kanë bartur edhe legjendat si: Ronald Koeman e Pep Guardiola.

Lexo Artikullin e plotë