Kthehu ...

Lugina

Salihu: Deklarata ime u keqkuptua, edhe serbët janë qytetarë të Preshevës

👤Redaksia 🕔09:02 24.02.2018

Kryetari i kuvendit komunal të komunës së Preshevës, Sami Salihu përmes një deklarate ka sqaruar rreth sjkrimit të publikuar në media lidhur me gjendjen politike në Preshevë.

Lexo Artikullin e plotë

Adnan Salihu zgjidhet kryetar i kuvendit komunal në Bujanoc

👤Redaksia 🕔14:52 23.02.2018

Kuvendi komunal i komunës së Bujanocit gjatë seancës së sotme ka zgjedhur për kryetar të këtij institucioni, Adnan Salihu nga Lëvizja e Progresit Demokratik.

Lexo Artikullin e plotë

Bujanoc: Nxënësit e shkollës së mesme të pa informuar me transparencën komunale

👤Redaksia 🕔10:30 23.02.2018

Të pa informuar rreth transparencës komunale janë nxënësit e shkollës së mesme “Sezai Surroi” në Bujanoc të cilët dëshirojnë të përvetësojnë njohurit rreth kësaj fushe që mundë të shërbejë për të mirë të komunitetit lokal.

Lexo Artikullin e plotë

Shqiprim Arifi mirëpriti ambasadorin e Gjermanisë, Ditman

👤Redaksia 🕔08:01 23.02.2018

Kryetari i komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi ka pritur në kabinetin e tij ambasadorin e Gjermanisë në Beograd, Axel Dittmann.

Lexo Artikullin e plotë

Ambasadori i Gjermanisë në Beograd, Dittmann takoi Ardita Sinanin

👤Redaksia 🕔07:40 23.02.2018

Në zyrën e Partisë për Veprim Demokratik për vizitë qëndroi ambasadori i Gjermanisë në Beograd, Axel Dittmann dhe u takua me kryetaren e degës së PVD - së në Preshevë, Ardita Sinani.

Lexo Artikullin e plotë

Ambasadori gjerman Dittmann vizitoi Këshillin Kombëtar Shqiptar

👤Redaksia 🕔19:07 22.02.2018

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Shukri Ymeri takoi në selinë e KKSH-së në Bujanoc ambasadorin e Gjermanisë në Serbi, E. T. Axel Dittmann, i përcjellur nga i ngarkuari për çështje politike dhe migracion Matthias Schikorski.

Lexo Artikullin e plotë

Salihu: Presim që Beogradi të shikoj ndryshe në Preshevë

👤RedaksiaR 🕔10:26 22.02.2018

Kryetari i kuvendit komunal të komunës së Preshevës, Sami Salihu thotë se është optimist në zhvillimin ekonomik dhe rritjen e investimeve.

Lexo Artikullin e plotë

Kamberi priti ambasadorin e Gjermanisë Dittmann

👤Redaksia 🕔21:03 21.02.2018

Kryetari i komunës së Bujnaocit ka pritur në takim me Ambasadorin e Gjermanisë të akredituar në Beograd, Axel Dittmann.

Lexo Artikullin e plotë

Qasja në dokumentet e rëndësisë publike e mundur në Bujanoc, kërkesa jo transparente (video)

👤Redaksia 🕔08:17 21.02.2018

Komuna e Bujanocit e ka të autorizuar personin i cili merret me menaxhimin e kërkesave të qytetarëve për qasje në dokumentet e rëndësisë publike mirëpo në ueb-faqen zyrtare nuk gjendet formulari përkatës.

Lexo Artikullin e plotë

KF “Tërnoci” mirënjohës për pritjen në Mynih të Gjermanisë

👤RedaksiaR 🕔08:08 21.02.2018

Klubi i futbollit “Tërnoci” nga komuna e Bujanocit ka zhvilluar ndeshje miqësore me FC “Kosova” në Mynih të Gjermanisë dhe shënuar një fitore 2:0 në favor të mysafirit.

Lexo Artikullin e plotë

Shqprim Arifi live në Titulli.com, prezentë edhe përfaqësues të ambasadës së SHBA-së

👤Redaksia 🕔10:24 20.02.2018

Kryetari i komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi të Mërkurën më 21 Shkurt i drejtohet qytetarëve përmes komunikimit online në Portalin Informativ Titulli.com.

Lexo Artikullin e plotë

Dy futbollist shqiptarë nga Lugina e Preshevës në Superligën serbe

👤Redaksia 🕔08:41 20.02.2018

Në Superligën e Serbisë ka edhe shqiptarë. Dy prej tyre, me origjinë nga Lugina e Preshevës, tregojnë se përse aktivizohen aty dhe si ndihen.

Lexo Artikullin e plotë

Shqiprim Arifi zgjidhet kryetar dhe Armend Aliu zëvendës kryetar i komunës së Preshevës

👤Redaksia 🕔18:41 19.02.2018

Këshilltarët e kuvendit komunal të komunës së Preshevës kanë zgjedhur për kryetar të komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi ndërsa zëvendës kryetar Armend Aliu.

Lexo Artikullin e plotë

Rinia e pa informuar për funksionimin e qeverisjes lokale në Bujanoc

👤Redaksia 🕔12:52 19.02.2018

Disa nxënës të shkollës së mesme në Bujanoc gjatë një ankete të realizuar nga organizata “Vizionet Atraktive” një shumicë janë deklaruar se kanë pak njohuri për funksionimin e qeverisjes lokale në Bujanoc.

Lexo Artikullin e plotë

Sami Salihu zgjidhet kryetar i kuvendit komunal të Preshevës (video)

👤Redaksia 🕔10:35 19.02.2018

Me 20 vota të këshilltarëve të kuvendit u votua Sami Salihu për këtë pozitë në bazë të marrëveshjes politike mes Alternativës për Ndryshim, Lëvizjes për Reforma PDSH dhe këshilltarëve të listës serbe.

Lexo Artikullin e plotë

Seancë konstituive në Preshevë

👤Redaksia 🕔21:37 18.02.2018

Kuvendi i komunës së Preshevës të Hënën më 19 Shkurt do të mbajë seancën konstituive dhe pritet të zgidhen organet komunale.

Lexo Artikullin e plotë