Kthehu ...

Trupi dhe Shëndeti

Erëza shëruese të cilat çdo gjelle ia përmirëson shijen: Pesë mënyra se si ta përdorni shafranin!

👤Redaksia.B 🕔08:47 22.06.2018

Lexo Artikullin e plotë

Vaji më i mirë natyral për rrezitje: Recetë e thjeshtë të cilin mund ta bëni vetë në shtëpi!

👤Redaksia.B 🕔15:53 21.06.2018

Të gjithë do t’jua kenë lakmi për ngjyrën e trupit që do ta merrni nga rrezitja, të gjithë përbërësit i keni në kuzhinën tuaj!

Lexo Artikullin e plotë

Ngrirja e pemëve: Si ta ruajnë shijen e vërtetë të verës gjatë gjithë vitit

👤Redaksia.B 🕔13:11 21.06.2018

Lexo Artikullin e plotë

Pilulat kundër diellit nuk zëvendësojnë kremrat me faktor mbrojtës

👤Redaksia.B 🕔12:26 21.06.2018

Lexo Artikullin e plotë

A bën të pimë kafen e cila ka qëndruar disa orë

👤Redaksia.B 🕔10:26 21.06.2018

Pavarësisht se preferoni kafe të fortë turke, nescafe apo espresso me qumësht, një gjë është e sigurt, pas gjysmë ore kjo pije humbë “forcën” e vet. Ky është shkaktari…

Lexo Artikullin e plotë

Katër probleme të përditshme që i zgjidh vetëm hudhra!

👤Redaksia.B 🕔10:11 21.06.2018

Kujt ja merrte mendja se hudhra përveç se i jep një shije më të mirë ushqimit, i jep edhe një zgjidhje problemeve tona të përditshme.

Lexo Artikullin e plotë

Deri më 2025 do të ketë rreth 400 milionë njerëz me astmë

👤Redaksia.B 🕔09:19 21.06.2018

Njerëzit me astmë që nuk i përmbahen terapive të përshkruara dhe mbështeten vetëm në pompat për lehtësim të shpejtë, vetëm përkeqësojnë sëmundjen e tyre, tregojnë hulumtimet e fundit.

Lexo Artikullin e plotë

Lëkura e skuqur tregon probleme me zemrën

👤Redaksia.B 🕔09:09 21.06.2018

Lexo Artikullin e plotë

Si ta shmangim kundërmimin e këmbëve

👤Redaksia.B 🕔09:01 21.06.2018

Lexo Artikullin e plotë

Gjërat që njerëzit e lumtur i kanë të përbashkëta

👤Redaksia.B 🕔08:52 21.06.2018

Lexo Artikullin e plotë

Probiotikët ndihmojnë në parandalimin e depresionit

👤Redaksia.B 🕔12:58 20.06.2018

Mjekët dhe ekspertët nëpër botë pajtohen me faktin se nuk ekziston asnjë ilaç çudibërës për të gjitha sëmundjet, por studimi i ri për probiotikë riafirmon se probiotikët vërtet e kanë një efekt çudibërës në shëndetin e të gjithë organizmit.

Lexo Artikullin e plotë

Soda e bukës për të qetësuar pickimin nga mushkonjat

👤Redaksia.B 🕔12:37 20.06.2018

Lexo Artikullin e plotë

Fryrja e stomakut: Lëngu me limon dhe kastravecë e largon këtë problem menjëherë

👤Redaksia.B 🕔12:11 20.06.2018

Lexo Artikullin e plotë

Trajtimet në kushtet e shtëpisë kundër infeksionit të veshkave

👤Redaksia.B 🕔11:54 20.06.2018

Lexo Artikullin e plotë

Qumështi ndryshon veprimin e ilaçeve

👤Redaksia.B 🕔09:17 20.06.2018

MARRJA e disa ilaçeve bashkë me artikuj të caktuar mund të ketë efekt të kundërt.

Lexo Artikullin e plotë

Vetmia mund të jetë rrezik më i madh i shëndetit publik sesa obeziteti

👤Redaksia.B 🕔09:07 20.06.2018

Lexo Artikullin e plotë