Kthehu ...

Trupi dhe Shëndeti

Australia do të bëhet vendi i parë që do ta eliminojë plotësisht një lloj të kancerit

👤Redaksia 🕔18:20 21.04.2018

Shoqata Ndërkombëtare e papilomavirusit ka njoftuar se Australia mund të bëhet vendi i parë i cili do ta eliminojë plotësisht kancerin e qafës së mitrës.

Lexo Artikullin e plotë

Mercedes-AMG planifikon rival të Porsche Cayman

👤Redaksia 🕔18:19 21.04.2018

Sipas mediave britanike, Mercedes-AMG është duke planifikuar që ofertën e saj ta pasurojë me një model i cili do të konkurronte Caymanin e Porsches.

Lexo Artikullin e plotë

Tortë çokollate nga gështenjat pa sheqer

👤Redaksia 🕔10:16 21.04.2018

Përbërësit:

Lexo Artikullin e plotë

Kombinimi i qumështit me mjaltin sjell këto efekte

👤Redaksia 🕔07:24 20.04.2018

Përzierja e qumështit me mjaltin ka veti shumë të mira për organizmin e njeriut.

Lexo Artikullin e plotë

Receta që ndihmon në uljen e nivelit të triglicerideve dhe sheqerit në gjak, 100% e sigurt dhe natyrale

👤Redaksia 🕔07:18 20.04.2018

Njerëz të ndryshëm e kanë përdorur këtë recetë për një kohë të gjatë dhe shumë prej tyre gëzojnë shëndet të plotë. Kjo mënyrë do t’ju ndihmojë të ulni nivelin e sheqerit në gjak dhe të humbni peshë në mënyrë natyrale.

Lexo Artikullin e plotë

Propolisi, ja pse duhet ta marrin gratë 2 herë në vit!

👤Redaksia 🕔07:15 20.04.2018

Propolisi është një nga ilaçet më të vjetra në botë dhe ndihmon në kurimin e shumë sëmundjeve. Është përdorur me sukses në kurimin e gripërave, bronkiteve, pneumonive të ndryshme, apo për të ulur presionin e gjakut si pjesë e terapive komplekse.

Lexo Artikullin e plotë

Çaji i mollës ndihmon në shërimin e shumë sëmundjeve

👤Redaksia 🕔09:40 19.04.2018

Çaji i mollës ndihmon në shërimin e astmës dhe bronkitit.

Lexo Artikullin e plotë

Shtatë ushqimet që ndihmojnë të humbni peshë

👤Redaksia 🕔09:27 19.04.2018

Mënyra se si trupi i përthith kaloritë është e ndryshme në persona të ndryshëm. Mirëpo, ka disa ushqime që ndihmojnë të humbni peshë, por sigurisht të kombinuara me aktivitet fizik dhe të mos abuzoni me konsumimin e tyre.

Lexo Artikullin e plotë

Si të bëni parfum në kushte shtëpie me aromat më unike

👤Redaksia 🕔08:57 18.04.2018

E keni menduar ndonjëherë të bëni parfum me aromat më unike dhe të preferuara vetë në shtëpi?

Lexo Artikullin e plotë

Disa truke sesi të dalloni luleshtrydhet bio dhe të freskëta

👤Redaksia 🕔08:55 18.04.2018

Luleshtrydhet nuk janë vetëm të shijshme, por ato përmbajnë edhe shumë elementë të rëndësishëm dhe të nevojshëm për trupin, antioksidantë të ndryshëm, magnez dhe potasium. Megjithatë nuk është e thjeshtë që të zgjedhësh luleshtrydhet e duhura kur i blini.

Lexo Artikullin e plotë

Omëletë franceze pa qenë e nevojshme të shkoni deri në Francë

👤Redaksia 🕔08:54 18.04.2018

Jeni zgjuar me dëshirën për të shijuar një mëngjes alla francez? Me Revista Shije gjithçka është e mundur, sidomos kur është fjala për ushqimin!

Lexo Artikullin e plotë

Thyhet misteri i sëmundjes që prek vetëm 400 njerëz në gjithë botën

👤Redaksia 🕔08:05 16.04.2018

Misteri që fshihej prapa “kullimit të dyllit të qiriut”, sëmundje kjo që prek vetëm 400 persona në gjithë botën, është thyer në një studim ‘shqetësues’.

Lexo Artikullin e plotë

Si të bëni vetë vajin e hithrës, ilaçin më të mirë natyral për 1001 probleme!

👤Redaksia 🕔08:01 16.04.2018

Vaji i hithrës është padyshim zgjidhja më e mirë natyrale për shumë probleme shëndetësore.

Lexo Artikullin e plotë

5 sekrete gatimi që çdo grua duhet të dijë!

👤Redaksia 🕔07:54 16.04.2018

I përkushtoheni gatimit me shumë fantazi dhe gjithmonë është diçka që i mungon? Janë disa truke të vogla që çdo shef kuzhine i përdor për të arritur një shije ndryshe të ushqimit. Këto 5 këshilla janë shumë të rëndësishme prandaj mos i anashkaloni...

Lexo Artikullin e plotë

Ushqimi numër 1 në botë për luftimin e alergjisë!

👤Redaksia 🕔07:04 13.04.2018

Në rastet ku ju ka zënë alergjia keni menduar se simptomat do të zhduken pa ilaçe, por një gjë e tillë nuk ka ndodhur? Janë disa ushqime të caktuara që mund t’ju ndihmojnë të ndiheni më mirë, thotë dietologu Rachel Lustgarten i Spitalit Weill Cornell në New York.

Lexo Artikullin e plotë

Ushqimet që përmirësojnë nivelin e sheqerit në gjak dhe rrisin energjinë tuaj

👤Redaksia 🕔06:52 13.04.2018

Ka dy lloje të karbohidrateve: të thjeshta dhe komplekse. Nutricionistët ofrojnë disa alternativa të shijshme duke përfshirë patate të ëmbla etj., për të ndihmuar në shtimin e më shumë vitaminave dhe ushqyesve të tjerë në ushqimet tuaja të përditshme.

Lexo Artikullin e plotë