Lokale

Destani: Skandale dhe vjedhje në 30 vendvotime

Destani: Skandale dhe vjedhje në 30 vendvotime

Skender Destani, bartës i listës zgjedhore të Bashkimit Demokratik të Luginës, sot ka akuzuar Komisionin Komunal Zgjedhor (KKZ) në Preshevë si pjesëmarrëse në vjedhjet e mëdha zgjedhore. “Në Preshevë ka ndodhur një skandal i papar

13.May.2012 19:41
titulli.com

Si e fitoi Halimi ulësen e deputetit ?

Ende e paqartë se si “Koalicioni i Shqiptarëve të Luginës së Preshevës” siguroi votat për të përfaqësuar shqiptarët e këtij rajoni në parlamentin e Serbisë, kur dihet se votat e mbledhura nga tri komunat e Luginës janë rreth 60 p

13.May.2012 18:53
Bombë në rrugën e Kosovës në Bujanoc

Bombë në rrugën e Kosovës në Bujanoc

Punëtorët e ndërrmaries publike “Komunalia”në Bujanoc, sot në orët e hershme të mëngjesit kanë gjetur një bombë dore gjatë heqjes së mbeturinave. “Bomba është gjetur në një qese plastike në rrugën e Kosovës”, tha për T

12.May.2012 15:25
Dhuna e përdorur në arrestimet në Bujanoc (video)

Dhuna e përdorur në arrestimet në Bujanoc (video)

Në një video të paraqitur ditëve të fundit të publikuar në You Tube e që janë transmetuar edhe në Televizionin Prva të Serbisë, shihen momentet e arrestimit të disa prej tetë shqiptarëve të komunës së Bujanocit. Në arrestim, dis

11.May.2012 23:38
Gjykata anulon ankesat e serbëve të Bujanocit

Gjykata anulon ankesat e serbëve të Bujanocit

Gjykata themelore e Vranjës, njësia në Bujanoc, ka hedhur poshtë ankesat e bëra në procesin zgjedhorë për zgjedhjet lokale të 6 majit. Siç ka mësuar Titulli nga burime të sigurta, ankesat e subjekteve serbe si Grupi  qytetarëve “D

11.May.2012 23:16
PD nisë bisedimet me PVD, LPD dhe UDSH (video)

PD nisë bisedimet me PVD, LPD dhe UDSH (video)

Në komunën e Bujanoc sot në orën 15h kanë filluar negociatat për formimin e qeverisjes lokale në mes të subjekteve shqiptare, raporton Titulli. Partia Demokratike e cila ka fituar më shumë vota në zgjedhjet lokale bisedimet për arritje

11.May.2012 15:27
titulli.com

A dërgoi Çeda Riza Halimin në Beograd ?

Koalicioni i Shqiptarëve të Luginës së Preshevës fitoi një mandat në Parlamentin Republikan të Serbisë, të shpallur nga Komisioni Zgjedhor Republikan, raporton Titulli. Mandati i tyre shkon në dëm të koalicionit parlamentar “Prekore

10.May.2012 15:29
Zgjedhjet lokale në Medvegjë më 24 qërshor

Zgjedhjet lokale në Medvegjë më 24 qërshor

Kryetarja e Parlamentit Sllavica Gjukiq Dejanoviq ka caktuar zgjedhjet lokale për komunën e Medvegjës për datën 24 qërshor të vitit rrjedhës. Zgjedhjet lokale në Medvegjë nuk janë mbajtur me datën 6 maj për shkak të mospajtimeve në

10.May.2012 01:01
Inatet politike, shkaktojnë dhunë mbi prona

Inatet politike, shkaktojnë dhunë mbi prona

Partia për Veprim Demokratik, dega në Bujanoc, dënon  aktet e sulmit më barbarë dhe makabër të mundshëm nga tre persona të panjohur ndaj shtëpisë së aktivistit nga Tërnoci (lagja Terzi) të këtij subjekti, Amir Xhaferi, me ç rast në

09.May.2012 14:27
titulli.com

“Vatra” uron shqiptarët e Bujanocit dhe Preshevës

SHSHKL “VATRA” në emër të kryesisë së saj dhe në emër të qytetarëve të ndjekur nga Kosova Lindore, në rend të parë  uron  dhe falënderon të gjithë qytetarët për pjesëmarrje masive në votime dhe për  kulturë të lartë dem

09.May.2012 11:14
Historike: Shqiptarët fituan 30 këshilltarë në Bujanoc

Historike: Shqiptarët fituan 30 këshilltarë në Bujanoc

Komisioni Komunal Zgjedhor i Bujanocit ka përfunduar mbledhjen dhe sipas informative që ka marrë dhe konfirmuar portal Titulli, partitë shqiptare në përbërjen e re të kuvendit të komunës së Bujanocit do të kenë 30 mandate nga gjithsejtë

08.May.2012 20:59
E vërtetë, katër tërnocas në Kombëtaren Kuq e Zi !

E vërtetë, katër tërnocas në Kombëtaren Kuq e Zi !

Talenti tërnocas Rinor Taipi i cili të enjten (më 3 maj) është grumbulluar me kombëtaren Shqiptare U17, sot ka udhëtuar për në Bosnje ku nesër do të zhvillojë ndeshjen e parë për kombëtaren kuq e zi. Siç ka konfirmuar për Titu

07.May.2012 22:28