Aksion i madh policorë në Preshevë

Nga Redaksia 29.12.2014 15:23

Në Preshevë dhe disa fshatra përreth është duke u zhvilluar një aksion i madh për “Pastrimin e terrenit”, në të cilin deri tani janë arrestuar 11 pjesëtarë të një grupi kriminal ndërkombëtar, njofton B92. Fjala është për grup kriminal që merret m trafikimin e njerëzve.

Në “Pastrimin e terrenit”, deri në mesditë, në 11 lokacione janë identifikuar dhe arrestuar 11 pjesëtarë të grupit kriminal ndërkombëtar nga Presheva dhe Miratoca.

Policia dyshon se fshati Miratoc që gjendet në Serbi dhe Llojan në Maqedoni, janë qendra tranzitore për tregti me njerëz nga Afrika, Azija dhe Lindja e Mesme, transmeton Titulli.

Aksioni është duke vazhduar edhe në fshatrat tjerë që gravitojnë në kufirin me Maqedoninë apo janë në afërsi me Kosovën.

Arrestimet po i kryejnë pjesëtarët e Administratës Policore në Vranjë, Agjencia e Sigurisë Informative si dhe Prokuroria e Lartë publike nga Vranja. /Titulli.com/

Nga Redaksia 29.12.2014 15:23
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.