Publikohet videoja e 58 viteve më parë, të cilën Real Madrid do të jepte gjithçka për ta fshehur

Nga Redaksia 15.04.2018 11:23

Ndeshja çerekfinale mes Real Madridit dhe Juventusit, vazhdon të diskutohet në media e rrjetet sociale, shkaku i një penalltie të akorduar në fund të ndeshjes.

Kjo ndeshje ka sjellë në pah një tjetër vendim të diskutueshëm të gjyqtarit të finales së vitit 1960 në Ligën e Kampionëve, ku Real Madrid kishte mposhtur gjermanët e Eintracht Frankfurtit.

Real Madrid ka kaluar në gjysmëfinale, ku do të përballet me Bayern Munich në ndeshjet që luhen në fund të prillit dhe në fillim të majit.

Kualifikimi deri në këtë fazë, vazhdon të mbetet një çështje e hapur, shkas një vendim i gjyqtarit Michael Oliver, i cili akordoi penallti për Realin në minutën e fundit të ndeshjes, ndeshje të cilën po e fitonte Juventusi 0-3 dhe ishte rrugës të siguronte vazhdimet dy herë nga 15 minuta.

Ky vendim bëri që tifozët të rikthehen në kohë për 58 vite për të treguar një video ku gjyqtari ndihmonte skuadrën e atëhershme të Real Madridit.

Bëhej fjalë për finalen e Ligës së Kampionëve të vitit 1960, ku Real Madrid mposhti 7:3 Eintracht Frankfurtin, për të fituar titullin e pestë të kësaj gare.

Nga Redaksia 15.04.2018 11:23
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.