Përfaqësuesit e rinjë të Erdoanit shpalosën ide në Preshevë

Nga Redaksia 10.02.2018 10:24

Një delegacion i lartë i forumit rinorë të Partisë për drejtësi dhe zhvillim e kryetarit aktual të Republikës së Turqisë Rexhep Tajip Erdoan ka qëndruar për vizitë në Luginë të Preshevës.

Ata realizuan takime me përfaqësues të jetës politike e shoqëre në Preshevë dhe Bujanoc me të cilët bashkëbiseduan mundësitë e bashkëpunimit, shkruan Titulli.com.

Në objektin e shtëpisë së kulturës në Preshevë mbajtën një takim me përfaqësues të shoqërisë civile dhe rininë e partive politike.

Rinia e partisë së Rexhep Taip Erdoanit shpalosi disa ide të bashkëpunimit të mundshëm më këtë rajon.

Pjesë e delegacionit nga ishin İskender Karakaya- Nënkryetar i Rinisë së Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim “ AK PARTI”, Enes Yaylacı antar i Kryesisë së Rinisë së Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim “ AK PARTI”, Soner Yalçın antar i Kryesisë së Rinisë së Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim “ AK PARTI” dhe shef i kabinetit të kryeministrit.

Ky takim është organizuar nga  Shoqata Vizioni për Zhvillim dhe Koperim në Preshevë./Titulli.com/

Nga Redaksia 10.02.2018 10:24
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.