Rivotimi për zgjedhjet lokale në Preshevë akoma i pasigurt?

Nga Redaksia 31.12.2017 08:41

Zgjedhjet lokale në komuën e Preshevës mundë të përsëriten më 14 Janar mirëpo ato akoma nuk janë zyrtarizuar për shkak të disa ankesave.

Kryetari i Komisionit Komunal Zgjedhor, Zeqirja Miftari ka thënë për mediat serbe se pret vendimin e gjykatës themelore në mënyrë që të përcaktohet se në cilat vendvotime do të votohet përsëri, transmeton Titulli.com.

Ai u shpreh se KKZ në Preshevë më 24 Dhjetor për shkak të parregullësive ka anualuar votat në 6 njësi zgjedhore.

Miftari theksoi se në atë vendim është ankuar lista zgjedhore “Alterntiva për Ndryshim” dhe lista “Lëvizja për reforma PDSH”.

Sipas Miftarit rivotimi duhet të përësëritet në 6 njësi zgjedhore të cilët përbëjnë gjithsejtë  afro 9000 votues por pritet vendimi i gjykatës./Titulli.com/

Nga Redaksia 31.12.2017 08:41
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.