Conte flet rreth fjalëve për interesimin e Unitedit në Hazardin

Nga Redaksia 22.12.2017 08:46

Trajneri i Chelseat, Antonio Conte, është i qetë për edhe pse thuhet se një oferte nga rivalët e Manchester Unitedit ka arritur për Eden Hazardin.

Unitedi janë të gatshëm të sfidojnë Real Madridin për yllin belg, për të cilin thuhet se kanë gati një ofertë prej 90 milionë funtesh.

Megjithatë, trajneri italian i ka cilësuar vetëm si zëra, pasi ka thënë se futbollistët e tij janë të gjithë të fokusuar në ndeshjet e skuadrës.

“Ka shumë zëra dhe ne duhet të jetojmë me këtë”, ka thënë fillimisht Conte për mediat angleze.

“Lojtarët e mi janë të përqendruar në këtë periudhë dhe shikojnë vetëm në ndeshje”.

 Hazard gjatë një dueli me Smallingun e Djajve të Kuq (Getty Images)

“Preferoj të flas me klubin në lidhje me këtë temë [transferimet] për të gjetur zgjidhjen më të mirë për ekipin”, shtoi italiani.

“Nëse ka një mundësi për të përmirësuar skuadrën, do të jetë një zgjedhje e mirë”.

“Në të njëjtën kohë, unë jam duke shijuar stërvitjet me këta lojtarë”.

“Jam gati të vazhdoj me të gjithë këta lojtarë që kam në dispozicion”, përfundoi italiani. /Telegrafi/

 

 

 

Nga Redaksia 22.12.2017 08:46
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.