Përfundon kuizi fetarë nga shoqata “Ditura” në Bujanoc

Nga Redaksia 13.06.2018 14:09

Në sallën e vogël të shtëpisë së kulturës shoqata joqeveritare “Dituria” në Bujanoc ka realizuar kuizin fetarë për nderë të muajit të Ramazanit.

Pjesëmarrës në kuizin e realizuar nga kjo shoqatë ishin nxënësit e shkollës së mesme “Sezai Surroi” ku ishin të shpërndarë në shtatë grupe me nga pesë pjesëmarrës.

Finalist në kuizin islam ishin grupi “Horizonti Islam” si dhe “Hëna e re” dhe dueli final i kuizit dëshmoj përgatitjen e mirë të dy grupeve finaliste ku rezultati ishte i barabartë deri në fund të duelit, shkruna Titulli.com.

Si fitues në vendin e tretë i kuizit islam është grupi “Nur”, në vend të dytë u radhit grupi “Horizonti Islam” kurse fitues i garës është “Hëna e Re”.

Ekipi fitues u shpërblye me një çmim prej 10 mijë dinarëve gjithashtu këtij çmimi iu shtua edhe një shpërblim nga Këshilli Kombëtar Shqiptar ku ndarjen e çmimit e ka bërë kryetari i saj Shukri Ymeri./Titulli.com/

Nga Redaksia 13.06.2018 14:09
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Regjistrohu

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *
Pseudonimi publikohet së bashku me komentin e postuar.

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.