Opozita shqiptare kërkon mobilizim qytetar për rrëzimin e qeverisjes në Preshevë

Nga Redaksia 14.05.2018 16:26

Përfaqësues të partive opozitare shqiptarë të komunës së Preshevës kanë mbajtur konferencë për media para objektit të këtij institucioni komunal.

Ragmi Mustafa, kryetar i Partisë Demokratike Shqiptare tha se komuna mbetet e mbyllur hermetikisht dhe se është dashur të avancohet në fushën e digjitalizimit dhe shërbime më të mira për qytetarin, shkruan Titulli.com.

“Në fushën e zhvillimit ekonomik kemi 0 investime në zonën industrial, arsimin fillorë, bujqësi në infrastrukturë. Përmes aleatëve happen shkolla mësimi për gjuhën gjermane edhe atë në tre qendra të cilët ndihmojnë shpërnguljen massive të rinjve tanë”, theksoi mes tjerash Mustafa.

Kryetarja e degës së Partisë për Veprim Demokratik në Preshevë, Ardita Sinani ka akuzuar Shqiprim Arifi se po nxit situata konfliktuoze me politika e tij qeverisëse.

“Këshilltarët dhe qytetarët janë të interesuar të dinë më shumë për planin investiv sepse ka kaluar kati gjysmë viti dhe ne nuk po shohim punë në terren. Kemi të bëjmë me një qeverisje të mos transparencës dhe territ informative”, deklaroi gjatë konferencës Sinani.

Skender Destani, kryetar I bashkimit Demokratik të Luginës dhe njëherit këshilltar në kuvendin komunal duke folur për gjendjen ftoi qytetarët që mos të lejojnë të denigrohet komuna e Preshevës.

Ai ftoi të gjithë që të mobilizohen që qeverisja e tanishme të rrëzohet sa më parë dhe të punohet për atë qëllim.

Opozitarët ngritën zërin edhe për shumë çështje tjera që sipas tyre janë shqetësuese për qytetarët e komunës së Preshevës./Titulli.com/

Nga Redaksia 14.05.2018 16:26
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.