Iniesta, Casillas dhe Torres: Tri legjendat spanjolle pa destinacion

Nga Redaksia.B 09.05.2018 08:42

ta i kanë dhuruar momentet më të bukura futbollit spanjoll në kulmin e epokës së tij, ndërsa sot Andres Iniesta, Iker Casillas dhe Fernando Torres, ende nuk e dinë të ardhmen e tyre.

Të tre e kanë konfirmuar largimin nga klubet aktuale.

 

Iniesta: Azia një mundësi  

Mesfushori ka qenë i lidhur me një kalim te Chongqing Dangdai Lifan në Kinë, por në mes tani është edhe klubi japonez, Vissel Kobe.

Ende nuk ka asnjë marrëveshje të nënshkruar nga 33 vjeçari.

Australia dhe SHBA-të janë një opsion, por Lindja mbetet mundësi më e mirë.

 

Casillas: Kërkon aventurë të re 

 

Disa muaj para se t’i mbarojë kontratat me Porton. Palët kanë treguar se nuk do të ketë vazhdim.

Klubet e Ligës Premier jkanë shfaqur interesim  për të.

 

Torres: SHBA-të pista më e nxehtë 

Torres ka treguar se do të ndahet me Atleticon në verë, ndërsa klubet e MLS   kanë shfaqur interesim.

Chicago Fire janë të interesuar, por ekziston edhe një ofertë nga Kina. Edhe Rangers që tani e kanë trajner Steven Gerrardin, kanë interesim.

Nga Redaksia.B 09.05.2018 08:42
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.