Vuçiq: Nuk janë shqiptarët armiqtë tanë, por ata që na e grabitën Kosovën

Nga Redaksia 17.04.2018 15:32

“Nuk i kemi kundërshtarë shqiptarët e as bashkëbiseduesit për çështjen e Kosovës, por ata që e krijuan këtë shtet që na e grabitën atë territor”, ka deklaruar sot presidenti i Serbisë Alaksandar Vuçiq.

Gjatë një interviste dhënë TV Pink, Vuçiq ka thënë se për Kosovën diskutojnë me SHBA-të, Britaninë e Madhe dhe disa vende tjera të Bashkimit Evropian, transmeton Telegrafi.

I pyetur nëse Serbinë po e presin momente të vështirë, ai është përgjigjur duke thënë se vazhdimisht para ballafaqohet me momente të vështira.

“Gjithsesi që ky vit nuk do të jetë i lehtë, do të ekzistoj dëshira që nyja për Kosovën të zgjidhet, por a mundemi ta bëjmë këtë, ne jemi në Serbi në anën tjetër janë autoritet në Prishtinë  dhe amerikanët, për të cilët Haradinaj thotë se udhëheqin politikën e jashtme të Kosovës”, ka shtuar Vuçiq. /Telegrafi/

 

 

 

Nga Redaksia 17.04.2018 15:32
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.