Këshilli Komunal i Bujanocit me transparencë negative

Nga Redaksia 12.02.2018 12:33

Në një analizë të realizuar gjatë vit 2017 nga Transparenca e Serbia, komuna e Bujanocit nuk ka lëvizë nga pozicioni i saj i transparencës që gjendet në nivel të ulët me numër 47 .

Javën e kaluar këshilli komunal komunës së Bujanocit ka mbajtur seancën e dytë të dhe në ueb-faqen e zyrtare nuk ka publikuar asnjë vendim të asaj mbledhje, votim të rendit të ditës apo edhe transkripton e mbledhjes.

Në ueb-faqen e komunës së Bujanocit nuk publikohen as kërkesat e qytetarëve përmes të cilave u drejtohen qytetarët, shkruan Titulli.com.

Ky institucion komunal përbëhet prej 11 anëtarëve dhe e udhëheq kryetari i komunës ndërsa në ueb-faqen e komunës janë publikuar emrat dhe kontaktet e anëtarëve të cilët mundë të komunikojnë qytetarët për nevoja të ndryshme.

Komuna e Bujanocit mbetet në nivel të ulët të transparencës edhe në fushat tjera brenda administratës, kuvendit komunal, prokurimeve publike, debatit me qytetarë dhe ndërmarrjeve publike./Titulli.com/

Nga Redaksia 12.02.2018 12:33
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Regjistrohu

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *
Pseudonimi publikohet së bashku me komentin e postuar.

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.