15 milion dinarë për bizneset lokale në Bujanoc, konkursi në dy faza

Nga Redaksia 08.02.2018 09:14

Në seancën e dytë të këshillit komunal të komunës së Bujanocit u aprovua propozimi mbi programin e subvencionimit të ekonomisë private me vlerë prej 15 milion dinarë gjatë vitit 2018.

Enis Salihu,  nga zyra për zhvillim ekonomik sqaroi se subvencionimi do të bëhet në dy programe.

“Në masën e parë do të jenë ekonomit fillestare apo start-up program me vlerë financiare prej  5 milion dinarëve dhe masa e dytë për zgjerimin e bizneseve aktuale do të kap vlerën prej 10 milionë dinarëv”, u shpreh Salihu, shkruan Titulli.com.

Sipas tij subvencionet do të shpërndahen përmes dy konkurseve edhe atë për bizneset fillestare me 200 mijë dinarë ndërsa për bizneset aktuale prej 500 mijë dinarë.

Salihut theksoi se  kjo është një mbështetje e ekonomisë private me qëllim stimulin e këtij lloji të bizneseve dhe rritjen e punësimit./Titulli.com/

Nga Redaksia 08.02.2018 09:14
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.