Në Serbi aktualisht 4.300 refugjatë, prej tyre 290 në Preshevë

Nga Redaksia 10.01.2018 09:50

Qendra e Beogradit për të Drejtat e Njeriut ka njoftuar se sipas vlerësimeve nga UNHCR numri I refugjatëve në Serbi është afri 4.300 persona.

Refugjatë më shumë janë  të stacionuar në qendrat e pranimit të refugjatëve në Obrenovc 690, Adashevc 346 dhe Preshevë 290 persona ndërsa në qendrën për azil në Kërnjaç 772 dhe pjesa tjetër në vende tjera, transmeton Titulli.com.

Sipas të dhënave nga UNHCR në mesin e refugjatëve më shumë janë nga Pakistani, Irani, Afganistani, Iraku dhe shtetet tjera të lindjes./Titulli.com/

Nga Redaksia 10.01.2018 09:50
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.