Ambasadori i SHBA-së Scot takon kryetarin Shaip Kamberi

Nga Redaksia 06.12.2017 18:07

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në Beograd Kyle Scott, qëndroi për drekë pune në Bujanoc me kryetarin e komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi.

Temë e takimit ishte rëndësia e integrimit të shqiptarëve në institucione shtetërore, çështja e teksteve shkollore dhe nostrifikimit të diplomave.

{Me Ambasadorin Scott u diskutua edhe për situatën politike në Luginë të Preshevës dhe rëndësinë e zgjidhjes së të gjitha çështjeve në rrugën institucionale{, thuhet në njoftimin e Kamberit.

Shaip Kamberi ka shkruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbeten miq tanë në rrugëtimin tonë të përbashkët drejt integrimit evropian./Titulli.com/

Nga Redaksia 06.12.2017 18:07
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.