Ambasadori i BE-së, Sem Fabrici në Bujanoc: Të përkushtuar për zhvillimin e këtij rajoni

Nga Redaksia 04.12.2017 16:15

Shefi i delegacionit të Bashkimit Evropian në Serbi, Sem Fabrici gjatë takimit me kryetarin e trupit Koordinues për Bujanoc, Preshevë dhe Medvegjë, Zoran Stankoviq në Bujanoc theksoi se kjo ishte vizita e tij e parë pas marrjes së detyrës së re.

“Është mirë ti shohësh ndryshimet dhe se detyra ime konkrete në këtë funksion është që të ndihmosh Serbinë që të afrohet më shumë Bashkimit Evropian dhe në fund të anëtarësohet. stabiliteti regjional arritjet ekonomike janë gjithashtu të rëndësishme”, u shpreh Fabrici në Bujanoc, shkruan Titulli.com.

Sipas BE ka investuar 200.000.0 euro për ta ndihmuar Serbin që të anëtarësohet në Bashkimin Evropian.

Zoran Stankoviq njoftoi ambasadorin e Be-së me të arriturat në këtë rajon  duke shpresuar që Bashkimi Evropian të përkrah ashtu si deri më tani jo vetëm zhvillimin ekonomik po çdo fushë edhe në të ardhmen në komunat Bujanoc, Preshevë dhe Medvegjë.

 “Në bashkëpunim me Bashkimin Evropian e njoftova për investimet që Bashkësia Ndërkombëtar ka bërë në të kaluarën ku janë investuar rreth 35.000.00  euro, ndërsa përmes Trupit Koordinues në të tre komunat është investuar rreth 60.000.00 euro”, deklaroi Stankoviq.

Ata folën edhe për planin shtatë-pikësh i cili parasheh përmirësimin e gjendjes në këtë rajon./Titulli.com/

Nga Redaksia 04.12.2017 16:15
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.