Lëndohet rëndë kosovari 21 vjeçar, arrestohen 4 zviceranë si të dyshuar

Nga RedaksiaR 09.11.2017 09:22

Kur policia erdhi në vendin e ngjarjes, ajo gjeti atje gjeti kosovarin 21 vjeçar të shtrirë në tokë, pa ndjenja

Në një përleshje që ka ndodhur mbrëmjen e të martës, më 7 nëntor në Oberengstringen të Cyrihut një kosovar i moshës 21 vjeçare ka pësuar lëndime të rënda. Katër nga personat e dyshuar për shkaktimin e lëndimeve janë arrestuar nga policia, shkruan polizeinews.ch.

Rreth orës 18 e 30 në centralin e Policisë Kantonale të Cyrihut kishte shkruar alarmi se në fshatin Oberengstringen kishte plasur një përleshje në mes të disa personave.

Kur policia menjëherë pas kësaj ishte në vendin e ngjarjes, ajo gjeti atje një të ri të shtrirë në tokë, pa ndjenja, transmeton albinfo.ch. Bëhej fjalë për një kosovar 21 vjeçar me lëndime të rënda në kokë, i cili pastaj u desh të bartej në spital.

Tetë persona të dyshuar si pjesëmarrës në rrahje janë dërguar në stacionin policor për t`u marrë në pyetjec. Pas kësaj, katër prej tyre janë mbajtur në arrest si të dyshuar për rrahje. Bëhet fjalë për katër zviceranë të moshave në mes 19 dhe 25 vjeçare. Ata i janë dorëzuar prokurorisë për të zhvilluar hetimet.

 

Nga RedaksiaR 09.11.2017 09:22
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.