Pija që bën mrekulli kundër kancerit

Nga Redaksia 17.07.2017 09:52

Sëmundjet e ndryshme janë të dëmshme për trupin e njeriut, sidomos kur bëhet fjalë për sëmundjen e rëndë siç është kanceri, një sëmundje që prek thuajse të gjithë organet e njeriut dhe shërimi i saj është i vështirë.

Produktet natyrore janë dhe ato që në shumë raste cilësohen si mrekullibërëse ndaj kësaj sëmundje siç mund të përmendim një pije,, e cila realizohet përmes produkteve bio.

Për përgatitjen e kësaj pije mrekullibërëse nevojitet; 2 mollë të madhësisë mesatare, 3 kërcej të selinos, 1 trangull, 1 rrënjë e gërryer e xhenxhefilit, gjysmë limoni, një lime, 150 g majdanoz dhe 60 g spinaq.

Për përgatitjen e saj në fillim, të gjithë përbërësit i grini imtë dhe i përzieni, më pas i unifikoni me mikser, apo bluarës elektrik. Pijen e fituar e konsumoni derisa ta hetoni përmirësimin e gjendjes shëndetësore.

Kjo pije, përpos që është e dobishme te kanceri i gjirit, mushkërive, mëlçisë dhe zorrës së trashë, po ashtu e ulë shtypjen e gjakut, largon problemet e lëkurës, astmën dhe përmirëson tretjen.

 

Nga Redaksia 17.07.2017 09:52
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.