HTC lanson telefonin e fuqishëm U Ultra

Nga Redaksia 12.01.2017 10:54

HTC ka lansuar telefonin e ri Android, HTC U Ultra.

HTC U Ultra vjen me 5.7-inç ekran që ka rezolucion Quad HD me 2560x1440 pixels. Telefoni i ri ka një ekran të dytë me 2 inç dhe rezolucion 160x1040 pixels.

Ekrani në HTC U Ultra është bërë nga materiali që varet nga modeli. Modeli me 64 gigabajt vjen me GorillaGLASS 5 ndërsa modeli me 128 GB vjen me ekranin Sapphire Glass.

U Ultra është i fuqizuar nga procesori Qualcomm Snapdragon 821 dhe 4 gigabajt RAM, transmeton Koha.net.

Pajisja e re ka kamerën 12 megapixel dhe vjen me autofokus. Kamera ballore ka 16 MP. Telefoni në ekran ka edhe skanerin për njohjen e gishtërinjve.

HTC ngjashëm si Apple te iPhone 7, ka hequr portin për kufje.

U Ultra vjen me baterinë 3000 mAh dhe sistemin operativ Android 7.0 Nougat.

 

Nga Redaksia 12.01.2017 10:54
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.