Policia lokale liron hapësirën gjelbëruese të zaptuar nga kafiteria në sheshin e Bujanocit

Nga Redaksia 26.06.2018 10:50

Në një aksion të përbashkët të policisë lokale, inspektorëve komunal të komunës së Bujanocit dhe makinerisë së ndërmarrjes “Komunali” është larguar terrasa e vendosur në hapësirën gjelbëruese të njërës nga kafiteritë në sheshin e qytetit.

Pronari i kësaj kafiterie, Reshat Ajdini pronar deklaroi se largimi i dhunshëm i terrasës së kafiterisë së tij është bërë edhe pse ai ka komunikuar me përfaqësuesit e urbanizimit, shkruan Titulli.com.

“Nuk jam i vetmi uzurpator në sheshin e Bujanocit ka edhe uzurpatorë të tjerë por largimi i dhunshëm po bëhet tek ne. Kryeshefi i urbanizmit, Amir Xhaferi na kanë thënë të vendosim terrasën dhe se nuk mundet askush të na e largoj kurse sot po bëhet largimi e që kjo është thikë pas shpine”, u shpreh i mllfesour Ajdini.

Ai theksoi se ka kërkuar leje nga organet komunale për përdorimin e hapësirës gjelbëruese si pjesë e terrasës së kafiterisë mirëpo nuk kishte marrë përgjigje.

Kryeshefi i departamentit të inspeksionit komunal Agim Rashiti, kishte njoftuar pronarin e kafiterisë para 1 jave se ekzekutimi është planifikuar për 26 Qershor me ndihmën e policisë dhe mekanizmit të “Komunalisë”. 

Redaksia e Titulli.com kishte shkruar për zaptimin e hapësirave gjelbëruese në sheshin e qytetit dhe komuna ka reaguar sipas rregullave për përdorimin e terraseve në hapësirat publike.

Pronari i kafiterisë tjetër që kishte zaptuar hapësirën gjelbëruese në sheshin e qytetit kishte liruar vetë atë hapësirë duke larguar terrasën e improvizuar./Titulli.com/

 

Zaptohen hapësirat gjelbëruese të sheshit në Bujanoc, komuna të reagojë?

 

Largimi i dhunshëm i teraseve në sheshin e Bujanocit bëhet javën e ardhshme

 

Nga Redaksia 26.06.2018 10:50
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.