Alternativa për Ndryshim shpërndan 4300 libreza antarësie dhe prezanton investitorë të huaj

Nga Redaksia 30.01.2016 23:26

Në Shtëpinë e Kulturës " Abdullah Krashnica " në Preshevë, Alternativa për Ndryshim ka themeluar edhe dy nëndegë në qytetin e Preshevës dhe ka shpalosur një plan për zhvillim nga investitor të huaj.

Në këtë takim u prezantuan edhe dy investitor të huaj e një kompanie nga kontoni i Cyrihut dhe kompania nga Gjermania, që para publikut treguan se do të hapin vende të reja të punës duke jetuar dhe punuar së bashku.

“E rëndësishme për Preshevën është agronomia ju nuk keni nevojë të importoni pemë dhe perime nga vendet e jashtme kur mund ti punojmë ato së bashku në vendin tuaj, me investimin në Preshevë do të hapim vende të reja të punës me qëllim që rinia e këtij vendi të mos ik në vendet e europës, përfundoi fjalimin investitori nga Gjermania.
Shqiprim Arifi, kryetar i Alternativës për Ndryshim para publikut theksoi se populli  është rezistent që nuk ka lejuar të shkelet dhe nënçmohet nga askush.

Ne jemi një popull rezistent që nuk kemi lejuar të shkilemi dhe të nënçmohemi nga askush, të gjithë e kemi këtë prejardhje,

“Këtu është stopuar largimi i shqiptarëve sepse kemi qenë rezistent ndaj torturave që kanë tentuar shpërnguljen e banorëve të këtij vendi, duke i falemnderuar prindërit tonë sepse ata kanë rezistuar dhe na kanë rritur dhe edukuar si dhe na kanë dhën perspektivë duhet të jemi krenar me prindërit tanë”, theksoi Arifi.

Ai falënderoi edhe  ish- ushtarët e këtij vendi që kanë flijuar gjithçka për çlirimin e këtij vendi edhe miqët nga  Shteteet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Europian .

Alteranativa ka bërë shpërndarjen e  4300 libreza të antarësisë për të gjithë nëndegët dhe anëtarët e Alternativës për Ndryshim në Preshevë.

Nga Redaksia 30.01.2016 23:26
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.