Zyrtarë të Partisë Demokratike kërkojnë mbështetje konkrete nga delegacioni i Kosovës
Lokale

Zyrtarë të Partisë Demokratike kërkojnë mbështetje konkrete nga delegacioni i Kosovës

06.Jun.2019 09:16
0

Një delegacion nga Republika e Kosovës i përbërë nga deputetët Nait Hasani, Ismail Kurteshi, Arbërie Nagavci, Teuta Haxhiu, Arban Abrashi dhe Valon Ramadani takuan zyrtarë të Partisë Demokratike të kryesuar nga kryetari Nagip Arifi.

Gjatë takimit u diskutuan problemet e akumuluara ndër vite të shqiptarëve në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, e sidomos problemet me tekstet mësimore, mosnjohja e diplomave, pasivizimi i vendbanime shqiptare, emigrimi i të rinjëve si pasojë e diskriminimit shtetëror, etj.

U kërkua që Qeveria e Republikës së Kosovës të jetë më shumë prezente në Luginë përmes projekteve konkrete duke ndihmuar financiarisht, dhe deputetët u zotuan se do të procedojnë në Parlament kërkesat e shqiptarëve të Luginës.

Komuna e Bujanocit kërkon liçensimin e mjekëve të diplomuar në Kosovë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration