Komuna e Bujanocit kërkon liçensimin e mjekëve të diplomuar në Kosovë
Lokale

Komuna e Bujanocit kërkon liçensimin e mjekëve të diplomuar në Kosovë

06.Jun.2019 09:10
0

Deputet të Kuvendit të Kosovës janë pritur nga kryetari i komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi gjatë vizitës zyrtare që po realizon ky delegacion në Luginë të Preshevës.

“Bashkë me deputetët diskutuam për nevojën e përkrahjes praktike që i kontribuon zgjidhjes së problemeve të shqiptarëve të Luginës së Preshevës, problemit të liçensimit të mjekëve të diplomuar në Universitetin e Prishtinës, nostrifikimin e diplomave dhe çështje tjera”, ka shkruar Kamberi.

Sipas Kamberit u potencua se prezenca e Kosovës me projekte konkrete në Luginën e Preshevës ngjallë shpresë dhe përkujdesje për gjeneratat e reja që jetojnë këtu.

Delegacioni i përbërë nga Nait Hasani, Teutë Haxhiu, Ismajl Kurteshi, Arban Abrashi, Arbërie Nagavci dhe Valon Ramadani po qëndrojnë për vizitë në Luginë të Preshevës.

Gjatë ditës vizita e tyre do të vazhdojë në komunën e Preshevës ku do të pritet nga kryetari Shqiprim Arifi./Tituli.com/

Zyrtarë të Partisë Demokratike kërkojnë mbështetje konkrete nga delegacioni i Kosovës
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration