Atraktive

Historia e bakllavasë

Historia e bakllavasë

Historia e bakllavës është shumë-ngjyrëshe si historia e tokave të Mesdheut dhe Lindjes së Mesme. Besohet gjerësisht, se asirianët në rreth shekullit të 8-të, ishin njerëzit e parë

12.Aug.2019 07:51
Papagalli më i madh në planetin Tokë

Papagalli më i madh në planetin Tokë

Ai jetoi rreth 20 milionë vjet më parë. Ju prezantojmë me Heracles cheapectatus papagallin, i cili ka madhësinë e një fëmije. E megjithatë askush nuk e ka fatin që ta shoh përballë, p

08.Aug.2019 08:33
Bill Gates zgjedh Malin e Zi për pushime

Bill Gates zgjedh Malin e Zi për pushime

Miliarderi amerikan dhe bashkëthemeluesi i Microsoftit, Bill Gates së bashku me familjen tash e sa ditë po shijon pushimet në brigjet e detit Adriatik. Njeriu i dytë më i pasur në botë po kalon verën n&eu

04.Aug.2019 08:53