Thaçi nga Amerika: E logjikshme përfshirja e Preshevës, Medvegjës e Bujanocit në Kosovë
Lugina

Thaçi nga Amerika: E logjikshme përfshirja e Preshevës, Medvegjës e Bujanocit në Kosovë

06.Feb.2019 22:21
0

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ndodhet këto ditë në Uashington ku të enjten zhvillohet Mëngjesi i Lutjeve, një aktivitet që tradicionalisht grumbullon në kryeqytetin amerikan udhëheqës dhe zyrtarë të lartë nga vende të ndryshme të botës.

 Presidenti Thaçi ishte i ftuar për një intervistë të drejtpërdrejtë në studiot e Ditarit ndër të tjerat ai ka thënë se në fund nuk ka njohje mes dy vendeve pa definimin e qartë të kufijve ndërshtetërorë Kosovë-Serbi.

“ Unë e kam theksuar edhe më herët e ritheksoj edhe sot se punoj dhe mendoj se do ishte shumë e logjikshme përfshirja e Preshevës, Medvegjës e Bujanocit në territorin e Republikës së Kosovës duke mos i cenuar në asnjë rrethanë resurset e shtetit të Kosovës, as Gazivodën, as veriun e Mitrovicës, as Trepçën dhe as hapësirat e tjera”, është shprehur presidenti Thaçi.

Përfaqësuesit e Luginës së Preshevës presin të jenë pjesë e dialogut
Vuçiç viziton Bujanocin, ja agjenda e tij?!
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration