Sulmohen futbollistët shqiptarë në ndeshje me ekipin serb në Bujanoc
Lugina

Sulmohen futbollistët shqiptarë në ndeshje me ekipin serb në Bujanoc

19.May.2019 21:31
0

Në fshatin Levosojë të komunës së Bujanocit gjatë një ndeshje sportive janë sulmuar fizikisht lojëtarë të ekipit shqiptar KF “Lugina” siç thonë ata të orekstruar nga ekipi nikoqir serb.

“Duke ditur cilësin e futbollistëve që ka klubi , ekipi vendas kishte pregaditur skenar që nga fillimi i ndeshjes, që mënyra e vetme ta ndalonte fitoren e Lugines ishte perleshja fizike ndaj futbollisteve në menyrë tinxare”, thuhet një njoftimin e klubit KF “Lugina”, shkruan Titulli.com.

Sipas këtij njoftimi që nga fillimi i ndeshjes futbollistët kundërshtar dhe publiku serb në vazhdimësi kanë fyrë në baza kombëtare dhe fetare.

KF “Lugina” ka ftuar  organet e drejtësisë, organet komunale që këtë rastë tinxar në dëmë të klubit shqiptar ta shqyrtojnë dhe ta dënojnë me masat e duhura./Titulli.com/.

Nuse në Kosovë. “Dasma e madhe” me 200 gratë nga Shqipëria
Kamberi dhe Mustafa: Bashkimi me Kosovën, e vetmja zgjidhje (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration