Kamberi dhe Mustafa: Bashkimi me Kosovën, e vetmja zgjidhje (video)
Lugina

Kamberi dhe Mustafa: Bashkimi me Kosovën, e vetmja zgjidhje (video)

19.May.2019 21:38
0

Përfaqësuesit politikë të Luginës së Preshevës thonë se me mohimin që u bën Serbia të drejtave të shqiptarëve, e vetmja alternativë për qytetarët e Luginës, mbetet bashkimi me Kosovën. Kryetari i Bujanocit dhe Partisë për Veprim Demokratik, Shaip Kamberi dhe Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare dhe ish-kryetar i Preshevës Ragmi Mustafa ishin këtë javë për vizitë në Uashington dhe diskutuan me kolegen Keida Kostreci për sfidat politike dhe praktike me të cilat përballet Lugina.

 
Sulmohen futbollistët shqiptarë në ndeshje me ekipin serb në Bujanoc
DnV: Lista Serbe ka fituar në katër komunat veriore të Kosovës (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration