Sinani: Mirëpresim çdo vendim që sovranizon Republikën e Kosovës
Lokale

Sinani: Mirëpresim çdo vendim që sovranizon Republikën e Kosovës

21.Sep.2021 19:09
0

Kryetarja e komunës së Preshevës, Ardita Sinani ka përshëndetur vendimin e qeverisë së Kosovës për targat kufitare.


Postimi i plotë i Ardita Sinanit në Facebook;

Mirëpresim çdo vendim që sovranizon Republikën e Kosovës, si masat e reciprocitetit lidhur me përdorimin e targave të përkohshme të shtetasve të Republikës së Serbisë.

Procesi i fuqizimit të sovranitetit të Republikës së Kosovës është në interes edhe të Luginës së Preshevës. Si i tillë, besojmë se edhe procesi i masave të reciprocitetit të Qeverisë së Republikës së Kosovës do të shoqërohet ditëve në vijim me vendime në interes të Luginës e Preshevës. Në rastin konkret me vendime që do ta lehtësojnë qarkullimin e qytetarëve të Komunës së Preshevës dhe të Luginës së Preshevës në Republikën e Kosovës.

Këshilli i Sigurisë së Serbisë miraton masa, Vuçiq Kosova të tërheqë policinë
BE kërkon kthim të atmosferës së paqes në veri të Kosovës
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration