Shtetasit e Shqipërisë në Serbi vetëm me letërnjoftim
Lokale

Shtetasit e Shqipërisë në Serbi vetëm me letërnjoftim

20.Nov.2020 07:31
0

Qeveria e Serbisë miratoi  vendimin që u mundëson shtetasve të Shqipërisë të hyjnë në territorin e Serbisë vetëm me një kartë identiteti të vlefshme biometrike.

Vendimi është rezultat i një marrëveshje të nënshkruar midis dy vendeve, e cila lehtëson qarkullimin e njerëzve, mallrave dhe kapitalit.

Zbatimi i këtij vendimi, siç thuhet, krijon parakushte shtesë për zhvillimin e mëtejshëm të bashkëpunimit ekonomik, shkencor, arsimor, sportiv dhe kulturor midis dy vendeve.

Vaksina e Oksfordit tregon përgjigje të fortë imune tek të moshuarit
Ofendime e mallkime në kuvendi e Kosovës gjatë interpelancës për të pagjeturit
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration