Shqiprim Musliu zgjidhet kryetar i LPD-së, do veprojmë si na mësoi Jonuz Musliu
Lugina

Shqiprim Musliu zgjidhet kryetar i LPD-së, do veprojmë si na mësoi Jonuz Musliu

11.Sep.2018 01:09
0

Lëvizja e Progresit Demokratik në kuvendin e sotëm zgjedhor ka zgjedhur për kryetar Shqiprim Musliu, djalin e ish-liderit të këtij subjekti politik në komunën e Bujanocit, Jonuz Musliu.

I sapozgjedhuri në krye të LPD-së, Shqiprim Musliu u shpreh se do të gjejë forcë dhe motiv që së bashkue me anëtarët tjerë të veprojë drejtë  ashtu siç  ka mësuar Jonuz Musliu, shkruan Titulli.com.

Jonuz Musliu ishte kryetar i Lëvizjes së Progresit Demokratik që nga themelimi ndërsa pas një beteje disa mujore me sëmundje vdiq më 18 Janar në spitalin e Edrenes në Turqi dhe kuvendi komunal i komunës së Bujanocit ka mbajtur seancë komemorative .

Pas vdekjes së tij LPD-në e ka përfaqësuar Adnan Salihu kryetar i tanishëm i kuvendit komunal të komunës së Bujanocit.

LPD është pjesë e koalicionit qeverisës në komunën e Bujanocit dhe pjesë përbërëse e Këshillit Kombëtar Shqiptar./Titulli.com/

Sekretari i përgjithshëm i NATO-së flet për korrigjimin e kufirit Kosovë-Serbi
Aeroplani PanAm në Skoci u rrëzua me eksploziv nga Jugosllavia e atëhershme
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration