Komuna e Bujanocit organizoi seancë komemorative për Junuz Musliun (video)
Lugina

Komuna e Bujanocit organizoi seancë komemorative për Junuz Musliun (video)

19.Jan.2018 15:43
0
Kuvendi komunal i komunës së Bujanocit, mbajti seancë komemorative kushtuar të ndjerit Junuz Musliu i cili pas një beteje disa mujore me sëmundje vdiq më 18 Janar në spitalin e Edrenes në Turqi.

Më një minutë heshtje fillo kjo seancë  në cilinë u tha se Junuz Musliu kishte ideale  për vendin ku jetonte dhe vepronte, shkruan Titulli.com.

“Kam qenë me fat që pata mundësinë ta njihja gjatë kohës së vështirë në këtë rajon ta njoh më mirë kur bashkëvepruam. Do ta kujtojë një njeri që e donte shumë vendlindjen e tij dhe komunën tonë dhe dëshironë të bëntë komunën një vend më të mirë për të gjithë qytetarët e saj”, u shpreh Shaip Kamberi, shkruan Titulli.com.

Në emër të gjithë shokëve nga Maqedonia e ka përshëndetur këtë seancë komemorative deputeti popullor, Xhevat Ademi i cili vlerësoi edhe vendimin e familjes që eshtrat e Junuzit të pushojnë në Konçul.

Shqiprim Musliu, djali i Junuz Musliut falënderoj të gjithë për respektin dhe që i japin frymëzim për veprimtarin e guximin për babain e tij.

Masës së  tubuar ju drejtua edhe përfaqësuesi i Këshillit Kombëet të Boshnjakëve nga Novi Pazari,  kryetari o OVL-së së UÇPMB-së, Muhamet Xhemaili dhe Adnan salihu nga Lëvizja e Progresit Demokratik.

Në korridorin e objektit të komunës së Bujanocit është vendosur edhe libri i përkujtimit për Junuz Musliun ,kryetar i kuvendit komunal ./Titulli.com/

Telegram ngushllimi nga diaspora: "Musliu, simbol i trimërisë, besës dhe bujarisë"
Telegram ngushëllimi nga Amerika: Junuz Musliu udhërrëfyes për gjenerata në Luginë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration