Shefat Isufi e mbron me sukses titullin e tij të botës në kategorinë gjysmë të rëndë
Lokale

Shefat Isufi e mbron me sukses titullin e tij të botës në kategorinë gjysmë të rëndë

26.Feb.2023 07:46
0

Boksieri nga Lugina Shefat Isufi,  e ka mbrojtur me sukses titullin e tij të botës në kategorinë gjysmë të rëndë.

Isufi e mposhti argjentinasin Hernand David Perezin, pas 12 raundeve, me vendim unanim të gjyqtarëve.

Ndeshja ishte intensive me të dy boksierët që e kërkuan fitoren dhe dueli zgjati 12 raunde, kurse në fund triumfoi Isufi.

“James Bond” mbledh mbi 100 milionë paund për të prekurit nga tërmetit në Turqi
Shefat IsufI reagon pas fitores ndaj argjentinasit
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration