Serbia do të ashpërson masat: Nga e hëna hyrja  me test PCR ose 10 ditë karantinë?
Lokale

Serbia do të ashpërson masat: Nga e hëna hyrja me test PCR ose 10 ditë karantinë?

13.Dec.2020 18:22
0

Epidemiologu serb, Branislav Tiodoroviq, njoftoi se Shtabi i Krizave do të miratojë masa të reja nesër, duke përfshirë test PCR që do të jetë i detyrueshëm për këdo që hyn në Serbi.

Testi nuk duhet të jetë më i vjetër se 48 orë. Ata që nuk kanë test PCR do të duhet të futen në karantinë për 10 ditë, tha Tiodoroviq për RTS, transmeton Titulli.com.

“Ne e prisnim stabilizimin deri më tani, por nuk ndodhi. Ne kemi ngecje, kështu që nesër do të miratojmë masa të reja, të cilat do të jenë më efektive”, tha epidemiologu Tiodoroviq në një deklaratë për RTS.

Merkel: Gjermania kalon në një mbyllje të dytë nga Covid-19
Në Serbi, 56 të vdekur dhe 4.995 raste të reja me COVID-19
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration