Në Serbi, 56 të vdekur dhe 4.995 raste të reja me COVID-19
Lokale

Në Serbi, 56 të vdekur dhe 4.995 raste të reja me COVID-19

14.Dec.2020 07:06
0

Në Serbi gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 56 persona nga koronavirusi (COVID-19), ndërsa janë shënuar 4.995 raste të reja me këtë virus.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve është rritur në 2.331, ndërsa numri i përgjithshëm i rasteve me COVID-19 në Serbi ka arritur në 266.432.

Aktualisht janë hospitalizuar 8.801 persona, ndërsa 331 persona janë në respiratorë, transmeton Titulli.com.

Nga dje, 13.707 persona janë testuar, duke e çuar në 2.030.691 numrin e përgjithshëm e testeve të kryera./Titulli.com/

Serbia do të ashpërson masat: Nga e hëna hyrja me test PCR ose 10 ditë karantinë?
Policia përdorë gazlotsjellës ndaj protestuesve në Tiranë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration