Rexhepi i reagon kryetarit të komunës Arifit: PVD të mos heshtë, besnik votuesve e jo qeverisjes?
Lokale

Rexhepi i reagon kryetarit të komunës Arifit: PVD të mos heshtë, besnik votuesve e jo qeverisjes?

28.Jul.2020 07:51
0

Ish kandidati për kryetar të komunës nga radhët e PVD-së, Driton Rexhepi ka kritikuar paraqitjen e djeshme për media të kryetarit të komunës së Bujanocit, Nagip Arifi pjesë e cilës janë në koalicion qeverisës, shkruan Titulli.com.

“PVD nuk duhet të qëndrojë e heshtur pas deklaratave që bëri sot kryetari komunës duke akuzuar qeverisjen e kaluar, partnerin e sotëm të koalicionit”, ka shkruar Rexhepi.

Ai u shpreh se qeverisja 2016-2020 ka sjellë shumë të mira këtij vendi, e më mirë se unë për këtë do flasë historia dhe se PVD duhet ti mbetet besnik votuesit e jo qeverisjes.

“Kam vlerqsuar përfshirjen e PVD'së në një koalicion me subjektet tjera shqiptare duke e cilësuar si veprim politik të një rëndësie të veçantë, i kushtëzuar nga interesat e vendit”, theksoi Rexhepi.

Nagip Arifi gjatë ditës së djeshme ka marrë zyrtarisht detyrën e kryetarit të komunës së Bujanocit i votuar nga shumica e këshilltarëve shqiptar në seancën e parë të kuvendit komunal më 22 qershor.

Ai në konferencë për media theksoi se që nga viti 2020 kur kanë ardhur shqiptarët në pushtet gjendja e komunës është për tu vajtuar dhe se komuna është në bllokadë 4.554 mijë dinarë.

Nagip Arifi është zgjedhur kryetar i komunës së Bujanocit me një koalicion të partive politike shqiptare PD-PVD-LPD dhe APN të cilët në zgjedhjet lokale më 21 qershor fituan së bashku 25 këshilltarë në kuvendin komunal prej 41 sa ka gjithsejtë./Titulli.com/

Nagip Arifi merë mandatin e katërt të kryetarit të komunës së Bujanocit, gjendja financiare katastrofale
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration