Qeveria e Serbisë vendosë: Nga dita martë kufizohet puna nga ora 21 deri 5
Lokale

Qeveria e Serbisë vendosë: Nga dita martë kufizohet puna nga ora 21 deri 5

15.Nov.2020 17:03
0

Qeveria e Serbisë në mbledhjen e mbajtur sot ka marrë vendim që të kufizojë punën nga ora 21 deri në orën 5 të ambienteve hoteliere, objektet tjera si qendrat tregtare dhe dyqanet, shkruan Titulli.com.

Sipas kryeministres Ana Bërnabiq kufizimi i orarit të punës vlen për të gjithë punëtoritë përveç apotekave, shpërndarjes së ushqimit, pompave të benzinës dhe ekonomive.

Bërnabiq tha se këto masa do të vlejnë deri më 1 dhjetor dhe hynë në fuqi nga dita e martë 17 nëntor.

Ajo theksoi se pas 1 dhjetorit do të vendoset për hapat e mëtutjeshme dhe se masat më të ashpëra të ndalimit të lëvizjes nuk janë duke u menduar njëherë./Titulli.com/

Nxënësit kthehen të hënën 16 nëntor në shkollë duke respektuar masat ekzituese
Shqiprim Arifi në gjendje të rëndë shëndetësore, shtrihet ne spitalin e Nishit
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration