Nxënësit kthehen të hënën 16 nëntor në shkollë duke respektuar masat ekzituese
Lokale

Nxënësit kthehen të hënën 16 nëntor në shkollë duke respektuar masat ekzituese

15.Nov.2020 16:19
0

Qeveria e Sërbisë në mbledhjen e jashtëzakonshme të mbajtur sot nuk ka vendos për shtyerje të minipushimit për nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme, transmeton Titulli.com. 

Sipas vendimit paraprak nxënësit në tërë territorin e Serbisë të hënën më 15 nëntor do të fillojnë mësimin sipas metodës të kombinuar në bankat shkollore dhe mësimit online.

Gjithashtu vlen të theksohet se qeveria nuk ka ndërmarrë kurfarë masash të reja sa i përket shkollave, kështu nxënësit nesër duke respektuar masat në fuqi fillojnë mësimin./Titulli.com/

 

Rrëfimi i mjekut Ylber Islami në Shtëpinë e Shëndetit në Preshevë, si e mposhti virusin Covid-19 (video)
Qeveria e Serbisë vendosë: Nga dita martë kufizohet puna nga ora 21 deri 5
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration