Pritjet për dalje nga Kosova tek Dheu i Bardhë deri 30 minuta
Lokale

Pritjet për dalje nga Kosova tek Dheu i Bardhë deri 30 minuta

02.Jan.2021 08:21
0

Mërgimtarët, të cilët erdhën në Kosovë për t’i kaluar festat e fundvitit në Kosovë, po kthehen në vendet  e Evropës Perëndimore, ku jetojnë dhe punojnë.

Mëngjesin e sotëm në disa pika kufitare me Serbinë, janë krijuar edhe kolona dhe mërgimtarëve po iu bie të presin gjatë në kufi. Gjendja më e rënduar është në pikën kufitare në Merdare.

Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar, mërgimtarët duhet të presin 20-50 në vendkalimin kufitar në Merdare,  për të dal nga Kosova,  kurse kolona është 300 metra.

Ndërsa te Dheu i Bardhë për të dalë nga Kosova, pritet deri në 30 minura, kurse për të hyrë 3 deri në 5 minuta.

Kryetari i Preshevës: Sot edhe 100 vjet nuk lëshojmë pe që të bashkohemi me Kosovën
The Washington Post: Si Kina e ka ndarë Evropën nga SHBA
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration