Personeli mjekësorë në Bujanoc merrë vaksinat e para ndaj Covid-19
Lokale

Personeli mjekësorë në Bujanoc merrë vaksinat e para ndaj Covid-19

08.Jan.2021 14:56
0

Në shtëpinë e shëndetit në Bujanoc ka filluar sot vaksinimi ndaj Covid-19 i personelit mjekësorë nga një numër i koniserueshmë që janë regjistruar si vullnetarë, shkruan Titulli.com.

Sipas shkrimit në facebook të Mjekut të përgjithshëm në shërbimin emergjent , Bejtulla Ajeti ai është shprehur se besimi duhet rritur ndërsa qytetarët tjerë do të vaksinohen kur Ky është postimi I tij në Facebook:

Sot mora vaksinën anti covid19,të prodhuesit Pfizer BioNTech.

Mënyra e vetme të mbrohemi nga Covid 19. Përmes këtij postimi dua të rris besimin te të gjithë njerëzit(sidomos moshat e rrezikuara). Të lutemi që të vin më shumë doza të kësaj vaksine,që të kenë mundësi vaksinimi sa më shumë njerëz.

Në Preshevë dhe Bujanoc pritet sot të nis vaksinimi kundër Covid-19
Këshilli Kombëtar Shqiptar, aktivitetet e realizuar gjatë vitit 2020
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration