Në Preshevë dhe Bujanoc pritet sot të nis vaksinimi kundër Covid-19
Lokale

Në Preshevë dhe Bujanoc pritet sot të nis vaksinimi kundër Covid-19

08.Jan.2021 08:41
0

Në komunë e Preshevës dhe Bujanocit pritet të arrijnë vaksinat e para anti-COVID-19, që janë siguruar nga kompania Pfizer Biontech.

Lajmi për këtë është konfirmuar edhe nga drejtori i Shtëpisë së Shëndetit në Preshevë, Driton Salihu, përcjell INA.

Sipas tij, të parët që do të vaksinohen do të jenë personeli mjekësor i shtëpisë së shëndetit.

“Ditën e premte, shtëpia e shëndetit në Preshevë do të pajiset me vaksinat antiCovid nga kompania Pfizer Biontech. Sipas planit të Ministrisë së Shëndetësisë, stafi mjeksor ka prioritet për vaksinim kundër Covid-19, ndaj me dozat e para të arritura do të fillojë vaksinimi i stafit mjeksorë në Preshevë”, theksoi Salihu.

Gjithashtu edhe nga shtëpia e shëndetit në Bujanoc mësohet se vaksinat do të arrijnë sotë dhe pritet të fillojë vaksinimi i personelit mjekësorë./Titulli.com/

BE: Puna në kuadër të dialogut duhet vazhduar, a mori Qeveria Hoti ftesë për takimin e radhës?
Personeli mjekësorë në Bujanoc merrë vaksinat e para ndaj Covid-19
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration