Paralajmërohet hapja e barnatores në Muhoc të Bujanocit
Lokale

Paralajmërohet hapja e barnatores në Muhoc të Bujanocit

16.Dec.2020 15:36
0
Ushtruesi i detyrës së Barnatores së qytetit,  Naser Asani ka marrë vendim që barnatorja në fshatin Muhoc të riaktivizohet pas rreth 4 viteve, kështu thuhet në njoftimin e publikuar në faqen zyrtare të komunës së Bujanocit.
 
Sipas këtij njoftimi ky lajm i ka gëzuar pa masë qytetarët e Malësisë së Bujanocit, të cilët deri më tani është dashur të udhëtojnë në pikat më të afërta, respektivisht në Bujanoc dhe në Rogan të Kamenicës për t'u furnizuar me barna.
 
Barnatorja do të jetë e hapur çdo të mërkurë duke filluar nga ora 09:00, dhe përveç qytetarëve të Muhocit, do të jetë në shërbim edhe të të gjithë banorëve të Malësisë së Bujanocit.
 
 
Këshilli për Siguri dhe Parandalim të Kriminalitetit shpërndan maska për shkollat në Bujanoc
Ideja e shkëmbimit të territoreve, e ka dëmtuar rolin e BE si ndërmjetëse në konfliktin Kosovë-Serbi?
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration