Nis zyrtarisht vaksinimi ndaj Covid19 në Serbi: Brnabiq e para pranoi dozën e Pfizer (video)
Lokale

Nis zyrtarisht vaksinimi ndaj Covid19 në Serbi: Brnabiq e para pranoi dozën e Pfizer (video)

24.Dec.2020 12:11
0

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq ka bërë live vaksinën ndaj COVId-19 duke u bërë njeriu i parë në vendin e saj që merr dozën e parë të Pfizer. 

Ditën e sotme ka nisur edhe zyrtarisht vaksinimi  në Serbi, që është vendi i parë në Ballkan që e bën diçka të tillë.

Brnabiq duket në video me një bluzë dhe bën vaksinën në një klinikë. Pas saj vaksinën e bënë edhe Darija Kisic Tepavqeviq si dhe Dr. Predrag Kon.

Serbia e ka nisur vaksinimin me 4,875 doza që i kanë ardhur nga Pfizer teksa prite edhe ngarkesat e tjera.

Foto me Gold AG, kreu i Preshevës reagon ndaj Valon Sylës duke e quajtur “pseudo-gazetar” e “të paguar
Bullgaria dëbon spiunin rus që drejtonte rrjet në Bullgari e Ballkan
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration