Në Komunën e Bujanocit edhe 48 raste aktive, ky është numri  i të prekurëve nga fillimi i pandemisë
Lokale

Në Komunën e Bujanocit edhe 48 raste aktive, ky është numri i të prekurëve nga fillimi i pandemisë

07.Dec.2020 10:07
0

Në komunën e Bujanocit, që nga fillimi i epidemisë numri i pacientëve çë jan prekur me COVID-19 është 486, njofton instituti i shëndetësies publike.

Gjithsej janë kryer 504 teste për ekzaminime, mostrat për testim jan marrur nga , 492 të rritur dhe 12 fëmijë.

Të Shtunën, 5 Dhjetor, u regjistruan 9 raste pozitive me COVID-19, nga 41 persona të testuar.

Numri i testimeve është 85 (të rritur-80 dhe fëmijë-5).

Të prekur me COVID-19 nuk ka gra shtatzëna, të sëmurë me sindroma tjera dhe nga stafi i punëtorëve shëndetësorë më 5 dhjetor 2020./Titulli.com/

 

 

Ragmi Mustafa, rizgjidhet kryetar i PDSH-së, kandidat për kryetar të komunës në Preshevë?
Sadriu: Ditëve në vijim ju njoftoj për zgjedhjet brenda PDSH-së
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration