Ministri i Shëndetësisë në Serbi: Mbi 19 mijë të vaksinuar kundër COVID-19
Lokale

Ministri i Shëndetësisë në Serbi: Mbi 19 mijë të vaksinuar kundër COVID-19

16.Jan.2021 07:59
0

Në Serbi më shumë se 19.000 persona janë vaksinuar kundër koronavirusit (COVID-19), deklaroi sekretari shtetëror i Ministrisë së Shëndetësisë së këtij vendi, Mirsad Gjerlek, transmeton Titulli.com.

"Çdokush që vaksinohet merr një informator. Vaksinimi në vetvete nuk është i dhimbshëm. Më shumë se 19.000 persona janë vaksinuar deri më tani dhe do të ketë 20.500 deri më sot", deklaroi Gjerlek për Radio Televizionin e Serbisë.

Ai gjithashtu njoftoi se vaksinimi do të fillojë nesër në Suboticë, Zrenjanin, Novi Sad, Krushevac, Nish.

Pas qytetarëve më të vjetër se 75 vjeç do të fillojë faza e parë B, e ndjekur nga qytetarët e moshës 64 deri 74 vjeç, tha Gjerlek, duke shtuar se do të jetë radha e tyre në varësi të situatës aktuale epidemiologjike dhe numrit të vaksinave.

71 dëshmitarë në mbrojtje speciale në rastin Thaçi dhe të tjerët
Vakcinimi i qytetarëve kundër COVID 19 do të filloj nga e hëna
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration