Lokale

titulli.com

Anulohen zgjedhjet lokale në Medvegjë

Zgjedhjet lokale në Medvegjë nuk do të zhvillohen më 6 maj, për shak të punës jo efikase të anëtarëve të Komisionit Komunal të Zgjedhjeve në Medvegjë, tha Jadranka Bozhoviq kryetare e e KKZ-së, raporton Titulli. Sipas sajë këshil

05.May.2012 00:30
titulli.com

Seancë e jashtëzakonshme dhe protestë

Këshilltarët shqiptarë të komunave Bujanoc, Preshevë dhe Medvegjë, të shtunën (5. maj ‘12) do të mbajnë një seancë të jashtëzakonshme pas arrestimit të tetë shqiptarëve të komunës së Bujanocit. Seanca do të fillojë në orë

04.May.2012 21:52
Bujanoci rrezikohet që të humbet

Bujanoci rrezikohet që të humbet

Përfaqësuesit e shqiptarëve të Luginës së Preshevës kanë kërkuar nga Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) që të aplikojnë standarde të njëjta për zgjedhjet e 6 majit, si për serbët e Kosovës po ashtu edhe për

04.May.2012 00:09
Vendvotime të çrregulluara në Preshevë

Vendvotime të çrregulluara në Preshevë

Kryetari i Komisionit Komunal zgjedhor në Preshevë Zeqir Miftari deklaroi dje se në disa fshatra në komunës ë Preshevës, të cilët për shkak të numrit të madh të banorëve kanë më shumë se dy vendvotime. "Të gjithë votuesit janë

03.May.2012 11:27
titulli.com

Ragmi Mustafa: Nuk votojmë për president të Serbisë

Partia Demokratike Shqiptare në Luginën e Preshevës, e drejtuar nga Ragmi Mustafa, definitivisht ka vendosur që t’i bojkotojë zgjedhjet parlamentare dhe presidenciale, të cilat mbahen më 6 maj në Serbi. Në një prononcim për “Tribuna

03.May.2012 10:25
Kolonët serb rrezikojnë fitoren e shqiptarëve në Bujanoc

Kolonët serb rrezikojnë fitoren e shqiptarëve në Bujanoc

Serbia përmes kolonëve të saj të vendosur në komunën e Bujanocit do të mund të rrezikojë fitoren e kësaj komune nga ana e partive shqiptare në zgjedhjet lokale të 6 majit. Ky shqetësim është shprehur përmes një reagimi të intelek

02.May.2012 13:41
Takimet e vendlindjes në Tupallë, pjesëmarrje e vogël

Takimet e vendlindjes në Tupallë, pjesëmarrje e vogël

“Takimet e vendlindjes” në Tupallë, pjesë e shënimit të njëqind vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë Manifestimi “Takimet e vendlindjes” që tradicionalisht mbahet në Tupallë të Medvegjës për çdo vit me datën një maj, kë

01.May.2012 20:53
titulli.com

Kush e pengoi tubimin e LKSH-së në Zhunicë ?

Lëvizja Kombëtare Shqiptare me qendër në Preshevë ka reaguar përmes një kumtese me rastin e mosmbajtjes së tubimit parazgjedhor të këtij subjekti në fshatin Zhunicë. Sipas kryetarit të këtij subjekti Orhan Rexhepi, tubimi nuk është

01.May.2012 17:11
PD-Samolicë: Hapësira e vogël për tubimet tona (video)

PD-Samolicë: Hapësira e vogël për tubimet tona (video)

Partia Demokratike të hënën (30 Prill ‘12) zhvilloi tubimin në fshatin Samolicë të komunës së Bujanocit i cili njëherit ishte tubimi i parafundit i PD-së në fushatën parazgjedhore për zgjedhjet lokale që do të mbahen më 6 maj në ko

01.May.2012 01:41