Kryeministri Rama jep njoftimin të rëndësishëm për shqiptarët në  Luginën e Preshevës (video)
Lokale

Kryeministri Rama jep njoftimin të rëndësishëm për shqiptarët në Luginën e Preshevës (video)

20.Aug.2020 12:34
0

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se do të ofrohen libra shkollorë në gjuhën shqipe për për shqiptarët në Serbi për arsimin parauniversitar. Rama shkruan se kështu mund të jemi më më pranë shqiptarëve të Luginës dhe se arsimi do jetë cilësor. 

Postimi i Ramës

“LIBRA SHKOLLORË SHQIP për shqiptarët në Serbi për arsimin parauniversitar.

 

Shumë më pranë shqiptarëve të Luginës me qëllim ofrimin e arsimit sa më cilësor në gjuhën shqipe❤️”, shkruan Rama.

Në Vuhan-origjinën e koronavirusit Covid-19 festohet, OBSH thotë se të rinjtë po e shpërndajnë (video)
Vuçiq i reagon Haradinajt: Nuk do të ketë marrëveshje përfundimtare në Uashington
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration